Nowe moduły Canadian Solar: Recenzja produktów z serii 5, 6 i 7

16 Dec Nowe moduły Canadian Solar: Recenzja produktów z serii 5, 6 i 7

Canadian Solar, jeden z największych na świecie producentów paneli słonecznych, zaprezentował nową generację modułów fotowoltaicznych. Po zaprezentowaniu na początku lipca nowej piątej i szóstej serii modułów słonecznych, w zeszłym miesiącu wprowadzono także nowe produkty z serii 7. Nowe generacje modułów wzbogacone o najnowszą technologię modułów fotowoltaicznych niosą obiecujące perspektywy. Ich celem jest osiągnięcie jednych z najbardziej konkurencyjnych uśrednionych kosztów energii elektrycznej (LCOE) w branży.

Nowe produkty

Jak stwierdziła firma Canadian Solar podczas swojego webinarium, duże panele są trendem, który pozostanie z nami. Mając to na uwadze, wszystkie nowe produkty składają się z większych ogniw (210 mm) lub dodatkowego rzędu ogniw (w porównaniu ze standardowym rozmiarem, który był wzorcem do tej pory).

*długość podana została w cm

HiKu5 i BiHiKu5, które według producenta stanowią idealne rozwiązanie w przypadku dachów, są dostępne zarówno z monokrystalicznymi, jak i polikrystalicznymi ogniwami ciętymi na pół o wielkości 166 mm z szyną zbiorczą (MBB) i specjalną technologią paving technology (PA). Ulepszona wydajność i klasa mocy do 500W oraz wiodąca w branży technologia łagodząca skutki LeTID (degradacja wywołana światłem i podwyższoną temperaturą) umożliwiają HiKu5 obniżenie LCOE instalacji nawet o 4,0% w porównaniu ze standardowymi modułami 450W. 

HiKu6 i BiHiKu6, zbudowane z monokrystalicznych ogniw ciętych na pół o wielkości 182 mm (M10) z szyną zbiorczą (MBB), specjalną technologią paving technology (PA), klasami mocy do 590W oraz wydajnością modułu do 21,3%. W porównaniu ze standardowymi modułami 405W, ta seria generuje do 2,7% wyższą wydajność w całym okresie eksploatacji modułu, obniża koszt BOS (bilans systemu) nawet o 5,6% i zmniejsza LCOE nawet o 4,5%.

HiKu7 i BiHiKu7, to idealne rozwiązanie dla projektów fotowoltaicznych na skalę użytkową, komercyjną i przemysłową. Modele te zostały zaprezentowane w listopadzie 2020 i mają być dostępne na rynku przed końcem drugiego kwartału 2021 roku. Jak dotąd jest to najmocniejszy produkt firmy Canadian Solar. Zawiera on monokrystaliczne ogniwa cięte na pół o wielkości 210 mm i klasach mocy od 640 do 665W oraz wydajność od 20,6 do 21,4%. W porównaniu ze standardowymi modułami HiKu 440, ta seria zmniejsza LCOE nawet o 6%.

Nowe technologie

Konstrukcja modułu zastosowana w nowej serii oparta jest na zastrzeżonej technologii HTR (hetero type ribbon) oraz technologii PA (paving technology) firmy Canadian Solar. Takie rozwiązanie łączy w sobie zalety paneli z ogniwami ciętymi na pół oraz zalety modułów utwardzonych, dzięki czemu zwiększa wydajność modułu do 21,3% i czyni go bardziej bezpiecznym i niezawodnym modułem.

Kompleksowa technologia łagodzenia skutków LeTID zapewnia o około 50% mniejszą degradację niż standardowe wartości w branży.

Zastosowanie technologii podwójnych ogniw zmniejsza ryzyko wystąpienia mikropęknięć o 50%. Co więcej, pełne zastosowanie szyn zbiorczych gwarantuje, że istniejące mikropęknięcia zostaną zastopowane. Połączenie tych dwóch technologii jest bez wątpienia absolutnie najlepszym rozwiązaniem, aby wyeliminować mikropęknięcia.

Nowe plany

Rok 2020 był udany dla Canadian Solar. W tym roku firma ta dostarczyła łącznie ponad 46 GW modułów, przedstawiła trzy zupełnie nowe generacje modułów i ustanowiła rekord świata w zakresie wydajności, wynoszący 23,81%, za sprawą wielkokrystalicznego krzemowego ogniwa słonecznego typu N o dużej powierzchni. Jak stwierdził magazyn PV-Tech w swoim artykule, nadchodzące plany firmy Canadian Solar na 2021 rok są bardzo ambitne. Firma ta spodziewa się, że do końca 2021 roku całkowita moc znamionowa jej produktów wyniesie 18 200MW. W nadchodzącym roku firma Canadian Solar skupi się nie tylko na dalszym usprawnianiu mocy i wydajności modułów, ale także na integracji energii słonecznej z innymi odnawialnymi źródłami energii oraz na magazynowaniu energii.

Długa współpraca

Solarity jest oficjalnym dystrybutorem paneli firmy Canadian Solar od 2012 roku. W trakcie naszej wieloletniej współpracy wskaźnik procentowy reklamacji wyniósł poniżej 0,001%. Z uwagi na to, że większość produktów firmy Canadian Solar jest dostępna w naszym magazynie, Twoje zamówienie może zostać wysłane natychmiast. Odwiedź nasz sklep internetowy lub skontaktuj się z nami, aby uzyskać więcej informacji.